Witamy na naszej stronie

                                      

 

 

.....................................................................................................................................................................................................

..............................................................................................................................................................................................

Witamy w nowym roku szkolnym 2023/2024

..................................................................................................................................................................................................

.................................................................................................................................................................................................Zakończenie roku szkolnego 2023 - 2024„Coś się zaczyna, coś się kończy”. Przedszkole to ważny etap w życiu dziecka i ma ogromny wpływ na jego dalszy rozwój. Najstarsze przedszkolaki 21 czerwca 2024r. zakończyły I etap edukacji przedszkolnej. Przyjaźnie, które narodziły się w przedszkolu, to cenny skarb, który ze sobą zabiorą. To, czego nauczyły się w przedszkolu, to pierwszy bagaż doświadczeń: pierwsze zabawy z rówieśnikami, zajęcia, wycieczki, spacery... to ważne wspomnienia z ich dzieciństwa. Dziękujemy Wam drogie Dzieci - za codzienny uśmiech i radość, którymi nas obdarowywałyście podczas codziennej pracy. Życzymy Wam drogie Dzieci wielu sukcesów w dalszej edukacji. Rodzicom gratulujemy  tak wspaniałych pociech i dziękujemy za wspaniałą współpracę. (zobacz więcej)                                                                                ..............................................................................................................................................................................................                                                                               

      DYŻURY PRZEDSZKOLI W OKRESIE WAKACJI NA TERENIE MIASTA LIPNA


W roku 2024 przerwa wakacyjna w naszym przedszkolu będzie trwała: od 15.0.2024r. do 30.08.2024 r.

Od 24 czerwca 2024r. do 12 lipca 2024 r. - Przedszkole Miejskie nr 3 im. Doroty Gellner w Lipnie, ul. Włocławska 20 A.


Od 15 lipca 2024r. do 30 sierpnia 2024r. - Zespół Przedszkoli Miejskich nr 1 w Lipnie,  Oś. Różyckiego 8 
                             

                                                                 


..................................................................................................................................................................................................

Z przyjemnością informujemy, że Przedszkole Miejskie  nr 3 im. Doroty Gellner  w Lipnie

otrzymało wsparcie finansowe na

promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci

w ramach realizacji

Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 02”

Otrzymane środki finansowe z budżetu państwa będą przeznaczone na:

a)   zakup książek będących nowościami wydawniczymi dla dzieci w  wieku

3-6-lat

b)   realizację  działań promujących czytelnictwo:

       zakup książek będących nagrodami książkowymi dla dzieci biorących udział w działaniach promujących czytelnictwo,

       organizację spotkań autorskich, wystaw, konkursów;

Zakończenie realizacji ww. programu: 31 grudnia 2024 r.

W naszym przedszkolu realizacja programu polegać będzie na spotkaniu z Panią bibliotekarką ,  czytaniu literatury przez nauczycieli,  rodziców , spotkaniu z pisarką książek dla dzieci, konkursach plastycznych i recytatorskich.

Zapraszamy Rodziców/Opiekunów aktywnego uczestnictwa  w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa.

 

I inne ……

DLACZEGO WARTO CZYTAĆ KSIĄŻKI

·         DAJE DZIECKU WIEDZĘ O SOBIE I OTACZAJĄCYM GO ŚWIECIE

·         POMAGA POZNAĆ, NAZWAĆ I WYRAŻAĆ EMOCJE, A TAKŻE POKAZUJE, JAK SOBIE Z NIMI RADZIĆ

·         ROZWIJA MYŚLENIE I MOWĘ  DZIECKA

·         UCZY ROZRÓŻNIAĆ DOBRO OD ZŁA

·         ROZWIJA ZAINTERESOWANIA SŁOWEM PISANYM , ROZBUDZA W DZIECKU GOTOWOŚĆ DO NAUKI CZYTANIA

·         KSIĄŻKA JEST DLA DZIECKA CZASEM REFLEKSJI

·         ROZWIJA KREATYWNOŚĆ I WYOBRAŹNIĘ

·         UCZY ROZWIĄZYWAĆ PROBLEMY ORAZ WYCIĄGAĆ LOGICZNE WNIOSKI

·         KSIĄŻKA JEST DLA DZIECKA CZASEM RELAKSU, POZWALAJĄCYM NA ODREAGOWANIE EMOCJI

...................................................................................................................................................................................................Dzień Mamy i TatyWszystkie dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły święto ,,Mamy i Taty”, przygotowały specjalny występ artystyczny , pełen wrażeń i wspomnień . Przedszkolaki przywitały uroczyście Rodziców zabierając ich w podróż z tańcem, piosenką i wierszem, wyrażając im w ten sposób swoją miłość i wdzięczność za trud wychowania.  Podczas występów Rodzice dzieci byli wzruszeni i  uśmiechnięci . Na koniec uroczystości w podziękowaniu Rodzicom dzieci wręczyły  upomink , były uściski i całuski. Wszystkim mamusiom i Tatusiom życzymy zdrowia, uśmiechu i pociechy z tak wspaniałych dzieci. 

(zobacz więcej)

..................................................................................................................................................................................................Wycieczka do PłockaDnia 17 maja  2024 r. 6-latki, 5-latki i 4 latki pojechały na wycieczkę autokarową do Płocka.  Zaliczyliśmy spektakl w teatrze pt. ,, Pchła Szachrajka”, żywe słowo i muzyka rozweseliły dzieci.  Następnie pojechaliśmy  do ,,HEPPY PARKU” w Stróżewku.Jednak najpierw dzieci musiały zapoznać sięz zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi podczas zabaw w sali. Szczególnym zainteresowaniem dzieci cieszyły się: tory przeszkód, zjeżdżalnie, tunele, baseny z piłeczkami, różne pojazdy. Przedszkolaki spędziły tam dwie niezapomniane godziny pełne radości i szaleństwa. Opuszczając sale zabaw były trochę zmęczone, ale szczęśliwe. Pojechaliśmy na ciepły posiłek i w doskonałych  nastrojach wróciliśmy do przedszkola. Wycieczka była  udana.

(zobacz więcej)

.......................................................................................................................................................................................Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja W tak ważnym dniu jak uchwalenie Konstytucji 3 Maja Dzieci ze sztandarem  prezentowały się niezwykle uroczyście w galowych strojach. Podkreślając wagę naszych symboli narodowych: Godła, Flagi, Hymnu oraz znaczenia Ojczyzny w naszym życiu - Przedszkolaki z powagą i dumą uczestniczyły w obchodach. Było przepięknie, wzruszająco i uroczyście. Wszyscy przeżyli lekcję patriotyzmu i miłości do kraju ojczystego, która na długo pozostanie w pamięci naszych „Małych Polaków”. (zobacz więcej)

...................................................................................................................................................................................................REKRUTACJA  NA ROK SZKOLNY  2024/2025Postępowanie rekrutacyjne ,,nowych” dzieci odbywa się na podstawie "Wniosku o przyjęcie dziecka do przedszkola” wraz z załącznikami.Wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola można pobierać w przedszkolu lub ze strony internetowej przedszkola: www.pm3lipno.c0.pl Wnioski należy składać w terminie: od 05.03.2024 r. do 25.03.2024 r. w przedszkolu................................................................................................................................................................................................

................................................................................................................................................................................................Bal karnawałowyKarnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą!

09 lutego w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy z prawdziwego zdarzenia Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach można było spotkać wróżki, królewny, pszczółki, strażaków, policjantów, Spider-Man...  nie sposób wymienić wszystkich postaci! Na tą wyjątkową okazję przygotowaliśmy wyjątkową muzykę i prezenty.

 Wystrój sal wprowadził dzieci w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej  zabawy.  Dzieci miały także możliwość pozowania do zdjęć.

Wszyscy wspólnie bawiliśmy się - zapraszamy do oglądania! (zobacz więcej) ............................................................................................................................................................................................Dzień Babci i DziadkaZ okazji Dnia Babci i Dziadka dzieci w obu grupach dnia 24 i 25 stycznia 2024 roku przygotowałyprogram artystyczny:  recytowały  okolicznościowe wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły, wyrażając w ten sposób swoją miłość i wdzięczność za ich trud i oddanie. Każdy wnuczek i wnuczka wykonały również dla swoich ukochanych dziadków drobny upominek.  Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy  dużo zdrowia, pomyślności, samych pięknych chwil,  aby zawsze byli dumni ze swych wnuków. (zobacz więcej)
..................................................................................................................................................................................................Święto NiepodległościCo roku 11 listopada obchodzimy nasze Święto Narodowe – Święto Niepodległości. Dzieci w naszym przedszkolu tańcem, słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz okazały miłość do Ojczyzny. Cała społeczność przedszkolna włączyła się do wspólnego odśpiewania "Mazurka Dąbrowskiego" w ramach corocznej akcji "Szkoła do hymnu” 10 listopada o symbolicznej godzinie 11:11. Dziękujemy Rodzicom za współpracę w  konkursie " KOTYLION NARODOWY". (zobacz więcej)


...........................................................................................................................................................................................Teatrzyk w przedszkoluDzieci z naszego przedszkola mają możliwość uczestniczenia w różnego rodzaju przedstawieniach teatralnych. Uczestnicząc w przedstawieniach jako widz dziecko może żywo reagować na to co dzieje się na scenie, uczy się kulturalnego zachowania podczas występów, przeżywa losy bohaterów, dokonuje oceny ich postępowania, odróżnia dobro od zła. Dziecko ,dostrzega piękno mowy ojczystej. Uczestniczenie w przedstawieniach daje także możliwość podpatrywania pracy aktorów, poszerzenia wiadomości o teatrze, zapoznania z pojęciami związanymi z teatrem. (zobacz więcej) .............................................................................................................................................................................................Pasowanie na przedszkolakaPasowanie na przedszkolaka to jeden z ważniejszych momentów w życiu dziecka. Od tego dnia stają się pełnoprawnymi przedszkolakami. Podczas uroczystości pasowania dzieci śpiewają, mówią wierszyki i tańczą. Otrzymują dyplomy i książeczki. Na koniec słodki poczęstunek przy współpracy z Rodzicami. (zobacz więcej)

.................................................................................................................................................................................................Spotkanie z  policjantką29 września2023 r. nasze przedszkole odwiedziła pani policjantka, która  przybliżyła dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Dzieci utrwaliły sobie , jak należy zachować się w sytuacji spotkania osoby obcej lub psa. Największym  zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy policjanta. Dzieci  dzieliły  się także swoimi doświadczeniami, pokazały,  że są odpowiedzialne i wiedzą, jak należy się zachowywać się w najbliższym otoczeniu.

 Dziękujemy Pani policjantce za wspaniałe przeżycia i przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta. (zobacz więcej)


..............................................................................................................................................................................................Serdecznie zapraszamy dzieci nowo przyjęte na dni adaptacyjne

w Przedszkolu Miejskim nr 3

im. Doroty Gellner

30.08.2023 r. od godziny 10:00 do 11:00

31.08.2023 r. od godziny 10:00 do 11:00 

UWAGA !

ROK SZKOLNY 2023/2024 ROZPOCZYNAMY 04.09.2023 r.

 ...................................................................................................................................................................................................Zakończenie roku szkolnego 2022 - 2023Z niecierpliwością w czerwcu czekamy na upragnione wakacje! W naszym przedszkolu uroczyste zakończenie roku odbyło się 22 czerwca 2023 r. Zakończenie jak zawsze kameralne i wyjątkowe. W tym dniu żegnaliśmy dzieci, które w większości były z nami od samego początku. Rozpoczynały one edukację jako 3-4 latki, przez te lata śledziliśmy ich postępy, widzieliśmy jak rosły i się rozwijały. Następnie nasi absolwenci przekazali Sztandar Przedszkola i zatańczyli ,,Poloneza” oraz podziękowali i wręczyli kwiaty wszystkim pracownikom przedszkola. Wszystkie dzieci uświetniły swoje grupowe występy wierszami i tańcami. O oprawę występów, jak zwykle zadbały nauczycielki grupy starszej. Na zakończenie dzieci otrzymały upominki i dyplom zakończenia przedszkola. (zobacz więcej)

............................................................................................................................................................................................Dzień DzieckaDzień Dziecka to święto, które uwielbiają wszystkie dzieci. To dzień pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek, radości i wielu niezapomnianych wrażeń To był wspaniały dzień, co można zobaczyć na zdjęciach poniżej. (zobacz więcej)

.................................................................................................................................................................................................Dzień Mamy i TatyWiele świąt jest różnych w roku, ale dwie szczególne daty, są dla dzieci najważniejsze, to Dzień Mamy i Dzień Taty! (zobacz więcej)

...................................................................................................................................................................................................Święto Uchwalenia Konstytucji 3 MajaŚwięto uchwalenia Konstytucji 3 Maja to okazja do rozmów o patriotyzmie i symbolach narodowych oraz znaczeniu ojczyzny w naszym życiu. Podczas zajęć nie zabrakło biało - czerwonej flagi oraz wysłuchania hymnu państwowego. Takie dni pozostaną na długo w pamięci naszych „Małych Polaków”. (zobacz więcej)

..................................................................................................................................................................................................Wycieczka do PPSP w LipnieNie jeden z przedszkolaków marzy o tym, by zostać strażakiem. Aby więc przekonać się, jak wygląda niezwykle trudna praca strażaka  21 kwietnia 2023 r. dzieci  z Przedszkola  Miejskiego nr 3 im. Doroty Gellner w Lipnie  wybrały się na wycieczką do Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lipnie. Celem wycieczki  było zapoznanie z pracą strażaka i  wzbogacenie wiedzy przedszkolaków na temat bezpiecznego zachowania się.
(zobacz więcej)


 


.............................................................................................................................................................................................REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2023/2024

 

 

Rodzice dzieci już uczęszczających do naszego przedszkola składają deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w Przedszkolu Miejskim nr 3 im. Doroty Gellner w Lipnie od dnia 20 lutego 2023 r. do dnia 28 lutego 2023 r.

 

Deklarację, Rodzice dziecka uczęszczającego już, otrzymują w przedszkolu.

…................................................................................................................

 

Postępowanie rekrutacyjne ,,nowych” dzieci odbywa się na podstawie ,,Wniosku o przyjęcie dziecka do przedszkola” wraz z załącznikami.

 

Wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola można pobierać w przedszkolu lub ze strony internetowej przedszkola : www.pm3lipno.c0.pl

 

Wnioski należy składać w terminie :

od 01.03.2023 r. do 27.03.2023 r. w przedszkolu.

...........................................................................................................................................................................................Bal karnawałowyKarnawał w przedszkolu to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą.

W balu karnawałowym, dzieci wcieliły się w różne postacie bajkowe. Przedszkolaki zamieniły się w królewny, księżniczki, wróżki, spidermany, batmany, piraci,  rycerze, smoki,  policja i wojskowy… Dzieci  świetnie bawiły, się, uczestnicząc we wspólnych zabawachi konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność, a cały bal karnawałowy przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczył niezapomnianych wrażeń. Dziękujemy rodzicom za w przygotowanie strojów. (zobacz więcej)

..........................................................................................................................................................................................

Dzień Babci i Dziadka (zobacz więcej)
Przedszkolaki z naszego przedszkola 27 i 28 stycznia 2023 r. zaprosiły swoje Babcie i Dziadków na uroczystość. Dzień Babci i Dziadka to dwa najpiękniejsze dni w całym roku. W tych dniach dziadkowie mogą poczuć się wyjątkowo. Ze wzruszeniem przyglądali się występom przedstawianym przez ich najukochańsze wnuki. Na zakończenie uroczystości  dzieci wręczyły upominki w podziękowaniu za ich wielkie serce.

.............................................................................................................................................................................................


11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Polska odzyskała niepodległość. Dlatego co roku 11 listopada obchodzimy nasze Święto Narodowe – Święto Niepodległości. Dzieci w naszym przedszkolu tańcem, oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz okazały miłość do Ojczyzny. Cała społeczność przedszkolna o11.11odśpiewała Hymn Narodowy przyłączając się do akcji MEN Szkoła do Hymnu. Tak świętowaliśmy z Naszymi Dziećmi Narodowe Święto Niepodległości. (zobacz więcej) 

...................................................................................................................................................................................................„Pasowanie na Przedszkolaka”

Dnia 27 października  2022 roku odbyła się  uroczystość  „Pasowania na Przedszkolaka”.  W uroczystości wzięli udział zaproszeni rodzice, dzieci i nauczyciele. Maluchy  z grupy ,,Krasnale” zaprezentowały program artystyczny, który wzbudził zachwyt gości. Występując przed tak wielką publicznością dzieci wykazały się nie tylko swoimi umiejętnościami, ale również wielką odwagą. Punktem kulminacyjnym było pasowanie, poprzez symboliczne położenie kredki przez panią dyrektor na ramieniu każdego dziecka. Na pamiątkę tego ważnego dnia dzieci otrzymały dyplomy oraz upominki. Po zakończeniu części oficjalnej było słodko i miło. (zobacz więcej)

.................................................................................................................................................................................................

Udział przedszkolaków

w akcji ,,Sprzątanie świata

W tym roku nasze przedszkolaki wzięły udział już akcji „Sprzątanie Świata” Sprzątanie świata to międzynarodowa kampania odbywająca się na całym świecie. Polega na zbiorowej segregacji śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej naszych dzieci. Kształtowanie właściwej postawy należy rozpocząć od najmłodszych lat. Wiek przedszkolny to okres wzmożonej aktywności poznawczej i wrażliwości emocjonalnej. Dzieci w tym okresie posiadają dużą zdolność przyswajania nowych umiejętności. Działania te wpisały się w koncepcję pracy naszego przedszkola. Dziękujemy PUK Lipno. (zobacz więcej)


..........................................................................................................................................................................................

DYREKTOR I NAUCZYCIELE PRZEDSZKOLA

ZAPRASZAJĄ WSZYSTKICH RODZICÓW NA ZEBRANIE

KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ

DNIA 12 WRZEŚNIA 2022 r. O GODZINIE 16:00.

CEL SPOTKANIA - SPRAWY ORGANIZACYJNE.


..............................................................................................................................................................................................

Zakończenie roku szkolnego 2021 - 2022

23 czerwca 2022 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022, w którym dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, taneczne i recytatorskie. Pani dyrektor i nauczyciele podziękowali rodzicom za zaangażowanie i współpracę oraz wręczyli dzieciom dyplomy życząc sukcesów w szkole i wspaniałych wakacji.

(zobacz więcej)

............................................................................................................................................................................................

„Wycieczka jako jedna z form edukacyjnych w przedszkolu”

Wśród licznych form edukacyjnych realizowanych w przedszkolu, ta forma stanowi dla dzieci przedszkolnych bardzo ważną rolę w nabywaniu doświadczeń drogą bezpośredniego kontaktu. W trakcie wycieczki miało miejsce wiele momentów wywołujących emocjonalne przeżycia, Wycieczka to zdecydowanie najlepszy sposób na zetknięcie się dzieci z bezpośrednią rzeczywistością. (zobacz więcej)

.............................................................................................................................................................................................

Z okazji Święta Mamy każda z grup przygotowała dla swoich Mam programy artystyczne oraz upominki. Wierszykami, piosenkami, tańcami i życzeniami z serca płynącymi dzieci podziękowały za ich miłość, która zostaje na całe życie. Dziękujemy! (zobacz więcej)

...................................................................................................................................................................................................

DYŻURY PRZEDSZKOLI MIEJSKICH W OKRESIE WAKACJI NA TERENIE MIASTA LIPNA

Od 27 czerwca 2022 r. do 15 lipca 2022 r. dyżur pełni Przedszkole Miejskie nr 3 im. Doroty Gellner w Lipnie.

Od 18 lipca 2022 r. do 31 sierpnia 2022 r. dyżur pełni Zespół Przedszkoli Miejskich nr 1 im. Czesława Janczarskiego w Lipnie.


................................................................................................................................................................................................


Dnia 22 czerwca 2021 r. żegnaliśmy dzieci kończące edukację przedszkolną. W uroczystości zakończenia roku uczestniczyła mama lub tata dziecka. Zgodnie z tradycją naszego przedszkola dzieci zatańczyły Poloneza. Był to czas wzruszeń i refleksji. Wystąpiła również pani dyrektor, która dziękowała przedszkolakom za te chwile pełne wzruszeń i pozytywnych emocji, były także podziękowania dla rodziców, którzy w szczególny sposób byli zaangażowani w działania na rzecz placówki i służyli swoją bezinteresowną pomocą.

Kolejni absolwenci naszego przedszkola opuszczają nasze mury, by rozpocząć po wakacjach naukę w klasie pierwszej. Życzymy im wielu sukcesów i spełnienia marzeń, a wszystkim dzieciom bezpiecznych i radosnych wakacji.  (zobacz wiecej)


.................................................................................................................................................................................................


Jest taki dzień w roku - kiedy dzieci czują się szczególnie ważne a wszyscy dorośli chcą im sprawić radość. To Dzień Dziecka, który w naszym przedszkolu odbył się na sportowo. Pogoda dopisała i pozwoliła dzieciom wykazać się umiejętnościami na dmuchanym zamku. Nie brakowało słodkości i prezentów. Życzymy wszystkim naszym dzieciom dużo radości i uśmiechu.  (zobacz więcej)..............................................................................................................................................................................................


O G Ł O S Z E N I E

Bardzo proszę Rodziców o zapisanie dziecka (u pracownika przedszkola) na okres wakacji. Zapisy będą trwać w dniach od 10 maja 2021r. do 31 maja 2021 roku, ze względu na planowanie urlopów dla pracowników przedszkoli.


Przedszkola pełnią dyżury wakacyjne dla obojga rodziców pracujących.


DYŻURY PRZEDSZKOLI MIEJSKICH W OKRESIE WAKACJI NA TERENIE MIASTA LIPNA


Od 28 czerwca 2021 r. do 07 sirpnia 2021 r. dyżur pełni Zespół Przedszkoli Miejskich nr 1 w Lipnie, Oś. Różyckiego 8.

Od 09 sierpnia 2021 r. do 31 sierpnia 2021 r. dyżur pełni Przedszkole Miejskie nr 3 im. Doroty Gellner w Lipnie, ul. Włocławska 20 A.................................................................................................................................................................................................REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2021/2022Rodzice dzieci już uczęszczających do naszego przedszkola składają deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w Przedszkolu Miejskim nr 3 im. Doroty Gellner w Lipnie od dnia 22 lutego 2021 r. do dnia 26 lutego 2021 r.

Deklarację, Rodzice dziecka uczęszczającego otrzymują w przedszkolu.


..............................................................................................................................................................................................


Postępowanie rekrutacyjne "nowych" dzieci odbywa się na podstawie "Wniosku o przyjęcie dziecka do przedszkola" wraz z załącznikami.

Wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola można pobierać w przedszkolu 

(dzwonimy i prosimy o wniosek) lub ze strony internetowej przedszkola: www.pm3lipno.c0.pl

Wnioski należy składać w terminie: od 01.03.2021 r. do 31.03.2021 r. w przedszkolu lub e-mail : pm3lipno@wp.pl.................................................................................................................................................................................................

 Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. (zobacz więcej)

.................................................................................................................................................................................................

Wspieramy WOŚP 2021

 

Serdecznie dziękujemy Rodzicom, Dzieciom i pracownikom przedszkola za Wasze zaangażowanie w realizację finału. (zobacz więcej)

.................................................................................................................................................................................................

Dla Babci i Dziadka  grupa ,,Gryzmoły”

Za co kochamy Babcię i Dziadka ?

To nie jest trudna zagadka.

Za cenne chwile spędzone z nami,

Kiedy nam smutno, mocno przytulą,

gdy mamy kłopot, to poratują.

(zobacz więcej)

....................................................................................................................................................................................................


Babciu, Dziadku coś Wam dam,

 tylko dwie rączki mam,

a w tych rączkach kwiat i krawat,

Babciu, Dziadku żyj 100 lat.

Grupa ,,Krasnale”


Po raz pierwszy od kilkunastu lat Babcie i Dziadkowie nie wybiorą się na imprezę okolicznościową do przedszkola.

Babcia i Dziadek kojarzy się wnukom z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre.

,,Dziś dla Babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia.

Dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia”

(zobacz więcej)....................................................................................................................................................................................................

Album fotograficzny 2020r. (zobacz więcej)

...............................................................................................................................................................................................

Wigilia 2020 (zobacz więcej)

18 grudnia 2020 roku nie zabrakło w przedszkolu wspólnego kolędowania oraz nastroju

pełnego życzliwości i serdeczności.

Wspólne świętowanie przyczyniło się do kultywowania tradycji.

Był to miły wstęp do przeżywania Świąt Bożego Narodzenia.

Film do pobrania

..................................................................................................................................................................................................

Jak co roku z niecierpliwością czekamy na Świętego Mikołaja. 4 grudnia 2020 roku odbyło się spotkanie Mikołajkowe. W tym roku Mikołaj zostawił drobne prezenty pod drzwiami przedszkola, nie zapomniał o naszych dzieciach. (zobacz wiecej)

.................................................................................................................................................................................................

KOMUNIKAT


W związku z informacją o dodatnim wyniku na COVID 19 u jednego z dzieci uczęszczających do grupy ,,KRASNALE” informuję, że zajęcia w tej grupie zostają zawieszone na okres od 25.11.2020r. do 29.11.2020r. Zajęcia prowadzone będą zdalnie.

Decyzja o zawieszeniu zajęć została podjęta profilaktycznie z uwagi na bezpieczeństwo i zdrowie dzieci.

W grupie,,GRYZMOŁY”zajęcia odbywają się bez zmian.
Wszytkie pomieszczenia przedszkola zostały kompleksowo zdezynfekowane.
O wszystkich dodatkowych ustaleniach będę informować Państwa na bieżąco.

                                                             Dyrektor Krystyna Smolińska

...............................................................................................................................................................................................

Zajęcia i zabawy w przedszkolu w roku szkolnym 2020/21 (zobacz więcej)

..............................................................................................................................................................................................

Dnia 10 listopada w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Niepodległości.

O godzinie 11:11 wszyscy odśpiewaliśmy uroczyście Hymn Polski.

Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne. Miłym końcowym akcentem były wspólne zdjęcia. (zobacz więcej).

.................................................................................................................................................................................................

21 listopada 2020 roku odbyła się w przedszkolu ważna Uroczystość dla dzieci, które po raz pierwszy w tym roku szkolnym zawitały do naszego przedszkola.

Po złożonej obietnicy i części artystycznej dokonano uroczystego pasowania, każdego dziecka na przedszkolaka.

Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy mały przedszkolak otrzymał dyplom i śpiewnik naszej Patronki. (zobacz więcej)

..............................................................................................................................................................................................

OgłoszenieProcedura sprawowania opieki nad dziećmi

w Przedszkolu Miejskim nr 3 im Doroty Gellner w Lipnie

od dnia 01 września 2020 r.

w związku z zagrożeniem epidemiologicznym COVID-19

............................................................................................................................................................................

..................................................................................................................................................................................................
OGŁOSZENIE

 

 

DYREKTOR PRZEDSZKOLA INFORMUJE, ŻE DYŻUR PEŁNI PRZEZ CAŁE WAKACJE

 

OD 29.06.2020 r. DO 31.08.2020 r.

 

PRZEDSZKOLE NIE PLANUJE ŻADNEJ PRZERWY WAKACYJNEJ.

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Procedura sprawowania opieki nad dziećmi

w Przedszkolu Miejskim nr 3 im. Doroty Gellner w Lipnie

od dnia 25 maja 2020 r.

w związku z zagrożeniem epidemiologicznym COVID-19

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Zarządzenie Nr 5 Dyrektora Przedszkola Miejskiego Nr 3 

w Lipnie z dnia 05 maja 2020 roku.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

................................................................................................................................................................................

OGŁOSZENIE

Ze względu na zaistniałą sytuację ,,Festiwal Piosenki Dziecięcej”

nie odbędzie się 25 kwietnia 2020 r.


.........................................................................................................................................................................................

Uwaga

W zakładce "Materiały do pobrania" znajdziecie Państwo propozycje do pracy i zabawy

z dziećmi w domu.

..............................................................................................................................................................................................

O G Ł O S Z E N I E


Kto jeszcze tego nie zrobił, ze względu na zdrowie i bezpieczeństwo ,,Wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola”na rok szkolny 2020/2021 prosimy przesłać na adres e-mail: pm3lipno@wp.pl.................................................................................................................................................................................................

KOMUNIKAT

Ze względu na zdrowie i bezpieczeństwo dzieci w ramach prowadzonych działań profilaktycznych decyzją Ministra Edukacji Narodowej zajęcia zostają zawieszone do 25 .03.2020 r.


Apelujemy o pozostanie w domach.

......................................................................................................................................................................................................

W związku z potencjalnym zagrożeniem koronawirusem Burmistrz Miasta Lipna podjął decyzję o zamknięciu przedszkoli i szkół od dnia 10.03.2020 r. Zakaz obowiązuje do odwołania. Prosimy na bieżąco śledzić informacje zamieszczane na stronie przedszkola.

...............................................................................................................................................................................................

OGŁOSZENIE

Do przedszkola przyprowadzamy dzieci zdrowe.

Bardzo proszę Rodziców, żeby do przedszkola nie przyprowadzać dziecka z katarem i kaszlem. Nie przyprowadzać dzieci chorych i takich, które są krótko po chorobie. Te dzieci mają słabą odporność.

W związku z koronawirusem przeprowadzamy z dziećmi rozmowy profilaktyczne: jak zabezpieczyć się przed chorobami wirusowymi, jak myć ręce itp. Bardzo proszę Rodziców uważnie obserwować dzieci i zgłaszać nam niepokojące przypadki grypy. Zakupiliśmy środki dezynfekujące.

Bardzo proszę - kontrolujmy.


...............................................................................................................................................................................................

DYŻURY PRZEDSZKOLI W OKRESIE WAKACJI NA TERENIE MIASTA LIPNA

W roku 2020 przerwa wakacyjna w naszym przedszkolu będzie trwała :

  od 20.07.2020 r. do 31.08.2020 r.

Od 29 czerwca 2020 r. do 17 lipca 2020 r. dyżur pełni Przedszkole Miejskie nr 3 im. Doroty Gellner w Lipnie, ul. Włocławska 20 A.

Od 20 lipca 2020 r. do 31 sierpnia 2020 r. dyżur pełni Zespół Przedszkoli Miejskich nr 1 w Lipnie, Oś. Różyckiego 8.

...................................................................................................................................................................................................

REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2020/2021


Rodzice dzieci już uczęszczających do naszego przedszkola składają deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w Przedszkolu Miejskim nr 3 im. Doroty Gellner w Lipnie od dnia 25 lutego 2020 r. do dnia 02 marca 2020 r.

Deklarację można pobrać i złożyć w sekretariacie przedszkola.


Postępowanie rekrutacyjne ,,nowych” dzieci odbywa się na podstawie 

,,Wniosku o przyjęcie dziecka do przedszkola” wraz z załącznikami.

Wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola można pobierać w sekretariacie lub ze strony internetowej : www.pm3lipno.c0.pl. ( bip ) -  (pobieranie)

Wnioski należy składać w terminie: od 03.03.2020 r. do 30.03.2020 r. sekretariacie przedszkola .

..............................................................................................................................................................................................


Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez radości. Dnia 22 stycznia w grupie ,,Gryzmoły”i 23 stycznia w grupie ,,Krasnale” 2020 roku w odbyła się ta wspaniała uroczystość. W pięknie udekorowanej sali przywitano wszystkich gości ciepłymi słowami. Dzieci przedstawiły program artystyczny, były to wiersze, piosenki i tańce, związane ze Świętem Babci i Dziadka.

Następnie dzieci obdarowały swoich ukochanych gości upominkami. W przyjęciu gości pomogli nam rodzice, którzy przygotowali słodki poczęstunek, za co dziękujemy. Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.  (zobacz więcej)


.................................................................................................................................................................................................

Dnia 9 i 10 stycznia 2020 roku odbyły się w przedszkolu ,,Bale choinkowe” w grupie 

,,Krasnali” i w grupie ,,Gryzmoły” z udziałem Rodziców. Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. Dla przedszkolaków to dzień niezwykły, wyczekiwany przez wiele tygodni. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek: wróżki, księżniczki, piraci, policjanci.....  (zobacz więcej)

.................................................................................................................................................................................................

W tym roku po raz kolejny w przedszkolu został zorganizowany kiermasz ozdób świątecznych. Wszystkie kartki zostały zaprezentowane w holu. Kiermasz cieszył się zainteresowaniem dzieci i rodziców. Fundusze zebrane podczas kiermaszu zasiliły konto Rady Rodziców, która wykorzysta zebrane środki na potrzeby przedszkola.

Łączna kwota zebranych pieniędzy to 426zł.20gr . Bardzo dziękujemy nabywcom kartek.

..............................................................................................................................................................................................

Serdecznie dziękujemy rodzicom i dzieciom biorącym udział w konkursie ,,Ozdoba choinkowa". Dzięki pomysłowym pracom choinka przed przedszkolem została pięknie przystrojona. W konkursie brały udział dzieci w wieku 3-6 lat uczęszczające do naszego przedszkola.
Gratulujemy pomysłowości. (zobacz więcej)

..............................................................................................................................................................................................

Zawody Mikołakowe

W zawodach wzięły udział dzieci z grupy ,,Gryzmoły”. Były konkurencje w których 5-6 latki znakomicie sobie poradziły. Wspaniała zabawa i dużo pozytywnych emocji.

Dziękujemy za zaproszenie. (zobacz więcej)

................................................................................................................................................................................................

Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień ,,Mikołajki”. Dzieci z niecierpliwością czekały na pierwszy dzwoneczek Świętego Mikołaja, który nie zawiódł.

Zdjęcia zbiorowe są wspaniałą pamiątką tego spotkania. (zobacz więcej)

................................................................................................................................................................................................

Święto Niepodległości

W naszym przedszkolu w dniu 08 listopada panował podniosły nastrój z okazji Święta Niepodległości. Z tej okazji dzieci zebrały się w jednej sali aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dzień. Dumnie przyjmując właściwą postawę ,,na baczność” dzieci odśpiewały hymn Polski ,,Mazurek Dąbrowskiego”. Przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.  (zobacz więcej)

................................................................................................................................................................................................

Pasowanie na przedszkolaka

Dnia 5 listopada 2019 r. odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka. Uroczystość rozpoczęła się od powitania Rodziców i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności, dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były piosenki, wierszyki, zabawy muzyczno ruchowe. Po części artystycznej, dzieci złożyły obietnicę: obiecały chętnie chodzić do przedszkola, nie płakać, dbać i porządkować zabawki, używać pięknych słów: proszę dziękuję i przepraszam. Następnie pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał od nauczyciela grupy dyplomik pasowania oraz książkę z wierszami Patronki przedszkola. Uroczystość ta pozwoliła Rodzicom, Nauczycielkom i Dzieciom zintegrować się. Teraz dzieci z dumą mogą powiedzieć
,,Jestem przedszkolakiem”    (zobacz więcej)

...............................................................................................................................................................................................

Wizyta żołnierza w przedszkolu.

Podczas wizyty opowiedział przedszkolakom o swojej służbie. Zaprezentował mundur i inne podręczne wyposażenie żołnierza. Dzieci chętnie oglądały, dotykały, przymierzały. Tematyka wojskowa zafascynowała nie tylko chłopców ale i dziewczynki. Najbardziej dzieciom podobała się musztra. Na koniec Tata naszych wychowanków otrzymał podziękowanie.  (zobacz więcej)

...............................................................................................................................................................................................

Rozpoczęcie edukacji przedszkolnej jest momentem przełomowym w życiu całej rodziny. Jeśli przedszkole organizuje dni adaptacyjne to warto z nich skorzystać. Dzięki takim zajęciom razem z dzieckiem będziecie lepiej przygotowani do pierwszych dni w przedszkolu. (zobacz więcej)

.............................................................................................................................................................................................

Sprzątanie Świata 2019 (zobacz więcej)

.....................................................................................................................................................................................................

18 czerwca 2019 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego dla dzieci odchodzących do szkoły.

W uroczystości zakończenia roku uczestniczyli też Rodzice. Nasi absolwenci zaprezentowali program artystyczny, pięknie recytowały wiersze, tańczyły i śpiewały piosenki. Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały upominki, a także dyplomy ukończenia przedszkola.

Wszystkim dzieciom i rodzicom życzymy słonecznych, pogodnych i bezpiecznych wakacji.


(zobacz więcej)

.....................................................................................................................................................................................................

Wyjście na basen to oswojenie dzieci z wodą, który jest ważnym elementem rozwoju fizycznego, emocjonalnego, społecznego i psychicznego przedszkolaków. 

Dzieci miały możliwość zobaczyć jak można bawić się w wodzie. 
,,Idź będzie fajnie”. Dziękujemy Ratownikom.  (zobacz więcej)

..................................................................................................................................................................................................

Dzieci z naszego przedszkola 11 czerwca 2019 r. brały udział w Pikniku Ekologicznym

w ZPM nr 1 w Lipnie . Była to świetna zabawa z nagrodami.  (zobacz więcej)

................................................................................................................................................................................................

Dnia 07 czerwca 2019 r. odbyła się wycieczka przedszkolaków do Teatru na spektakl ,,Pinokio" i Happy Parku  w Płocku. Po tych emocjach dzieci smacznie zjadły posiłek w McDonald"s. 

(zobacz wiecej)


.............................................................................................................................................................................................

Dzień Dziecka to bardzo radosny dzień dla wszystkich dzieci, taki też był 31 maj 2019 r. dla naszych przedszkolaków. W przedszkolu tego dnia trwała zabawa na powietrzu. Dzieci bawiły się wspaniale w Zamkowej Krainie.Dzień obfitował w liczne atrakcje: bańki mydlane, przechodzenie w tunelu, przejście po stopach, pod przeszkodą. Nie zabrakło muzyki i lodów dla dzieci.
(zobacz więcej)


.................................................................................................................................................................................................

Dnia 23 i 24 maja odbyła się miła uroczystość z okazji ,,Dnia Matki” w grupie ,,Gryzmoły”

i "Krasnale”. Były to dni wyjątkowe w których dzieci słowem, piosenką i tańcem wyraziły swą

miłość i wdzięczność za cierpliwość i serce mamy, która tak wiele rozumie i wybacza.
(zobacz więcej)

.............................................................................................................................................................................................

Ratownicy WOPR przedstawili dzieciom w zabawny sposób kwestie związane z bezpieczeństwem.

Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem obserwowały metody pracy człowieka z psem, nauczyły się bezpiecznej pozycji ,,Żółwia”. Dziękujemy Ratownikom za edukacyjne zajęcia. (zobacz więcej)

................................................................................................................................................................................................

Wizyta policji w przedszkolu odbyła się na zaproszenie dyrekcji. W spotkaniu uczestniczyło 48 przedszkolaków z grupy ,,Gryzmoły” i ,,Krasnali”. Najmłodsi mogli zobaczyć z bliska jak wygląda służba policjanta i posłuchać o bezpiecznym zachowaniu na drodze, w centrum handlowym i nad morzem. Dzieci otrzymały od zaproszonych gości odblaskowe paski.

Serdecznie dziękujemy policjantom, że znaleźli czas na spotkanie z naszymi przedszkolakami.

(zobacz więcej)

...............................................................................................................................................................................................

Święto 3 Maja obchodzone na pamiątkę uchwalenia Konstytucji w 1791 roku jest okazją do rozmów o patriotyzmie, o symbolach narodowych i o znaczeniu ojczyzny w naszym życiu. Właśnie w takich chwilach jak ,,Trzeci Maja” czujemy się dumni z naszego kraju i jego pięknej historii. (zobacz więcej)

...........................................................................................................................................................................................

UWAGA RODZICE !!!

DYŻURY PRZEDSZKOLI W OKRESIE WAKACJI NA

TERENIE MIASTA LIPNA


W roku 2019 przerwa wakacyjna w naszym przedszkolu będzie trwała :


od 15.07.2019 r. do 31.08.2019 r.


Od 24 czerwca 2019 r. do 13 lipca 2019 r. dyżur pełni Przedszkole Miejskie nr 3 im. Doroty Gellner w Lipnie, ul. Włocławska 18


Od 15 lipca 2019 r. do 31 sierpnia 2019 r. dyżur pełni Zespół Przedszkoli Miejskich nr 1 w Lipnie, Oś. Różyckiego 8

.............................................................................................................................................................................................

PRZEDSZKOLE MIEJSKIE NR 3 IM. DOROTY GELLNER W LIPNIEZ A P R A S Z A


NA DNI ADAPTACYJNE


DZIECI, KTÓRE PRZYJĘTO NA NOWY ROK SZKOLNY 2019/20


OD 25 CZERWCA DO 27 CZERWCA 2019 R. OD GODZINY 10:30 DO 11:30.

...............................................................................................................................................................................................

FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ
                 ,,Z POEZJĄ DOROTY GELLNER” (zobacz więcej)

Dnia 27 kwietnia 2019 r. odbył się III Festiwal Piosenki Dziecięcej ,,Z Poezją Doroty Gellner”.

W festiwalu uczestniczyli soliści z przedszkoli i szkół z Gminy, Powiatu i Miasta Lipna. Dzieci z naszego przedszkola przywitały gości tańcem do utworu ,,Walc kwiatów” z ,,Dziadka do orzechów” Piotra Czajkowskiego. Wszystkich uczestników nagrodzono książką i dyplomem. Jurorzy wyłonili zwycięzców I, II, III miejsca oraz przyznali 3 wyróżnienia, Nagrodę Burmistrza Miasta Lipna oraz 2 indywidualne nagrody od Patronki Doroty Gellner i wybitnego muzyka, kompozytora Pana Adama Skorupki.
Dziękujemy wszystkim Dzieciom za udział, Nauczycielom za przygotowanie dzieci, Rodzicom za pomoc i wsparcie, Sponsorom i wszystkim Gościom, którzy zaszczycili swoją obecnością nasz festiwal.
...................................................................................................................................................................................................

Dzień Babci i Dziadka w naszym przedszkolu.

W dniach 14 i 15 lutego 2019 r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni goście przybyli bardzo licznie. Dzieci rysowały portrety, pomogły w przygotowaniu upominków a przede wszystkim uczyły się wierszy, piosenek i tańców aby podziękować za miłość i pomoc. (zobacz więcej)


..................................................................................................................................................................................................

Bal Karnawałowy w grupie "Gryzmoły"  (zobacz więcej) 

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. 11 stycznia w Przedszkolu Miejskim nr 3 im. Doroty Gellner odbył się "Bal karnawałowy” w grupie ,,Gryzmoły”. Nauczycielki przedszkola dołożyły wszelkich starań, by wystrój sali balowej wprowadził dzieci w radosny, bajkowy nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy.Taki bal jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.


....................................................................................................................................................................................................

Bal karnawałowy w grupie "Krasnale"  (zobacz więcej) 

Karnawał to czas, na który czekają najmłodsi ,,Krasnale”, to moment kiedy można się przebrać i

przeistoczyć w inną postać.


..............................................................................................................................................................................................

Wigilia w przedszkolu to jeden z najpiękniejszych dni w roku, od rana panowała radosna atmosfera. 19 grudnia 2018 r. dzieci i nauczyciele przeżywali wspólny opłatek i śpiewanie kolęd.


................................................................................................................................................................................................

Tradycyjnie jak co roku w przedszkolu odbył się kiermasz kartek bożonarodzeniowych, wykonanych przez dzieci, na zajęciach plastycznych, nauczycieli i pomocy nauczyciela. Sprzedawcy z grupy starszej z zaangażowaniem zapraszali na kiermasz Cieszył się on dużym zainteresowaniem rodziców. Dochód ze sprzedaży Rada Rodziców przeznaczy na częściowe pokrycie wyjazdu z dziećmi do teatru. Dochód ze sprzedaży wyniósł 259 zł. i 52 gr.
Serdeczne podziękowania składamy pod adresem wszystkich Rodziców, którzy chętnie kupowali kartki.

.............................................................................................................................................................................................

Dnia 12 grudnia 2018 roku dzieci 6-5 letnie brały udział w Mikołajkowych zawodach sportowych. Ruch to zdrowie - konkurencje sprawiły dzieciom dużo radości.

Wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie. (zobacz więcej)

...............................................................................................................................................................................................

W konkursie ,,Ozdoba choinkowa" brało udział 45 dzieci z naszego przedszkola.

Celem konkursu było dostrzeganie tworzyw w najbliższym dziecku otoczeniu mogących stanowić materiał w działalności plastycznej przy współpracy  z Rodzicami. Prace  były ciekawe, budziły zainteresowanie dzieci i nauczycieli przedszkola. 

Wyniki konkursu : I, II, III miejsce i wyróżnienia. Wszystkie dzieci otrzymały nagrody pocieszenia.

Dziękujemy Rodzicom za współpracę. (zobacz więcej)

.................................................................................................................................................................................................

W listopadzie obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia.

Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką w kubraczku czy bez, ale do przytulania. Każde dziecko posiada własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek, jest kompanem do zabawy, podróży, przedszkola, przyjacielem każdego dziecka. Podczas naszego spotkania z misiem dzieci usłyszały kilka zabawnych wierszy, opowiastek i piosenek.
Każdy przedszkolak został ,,Przyjacielem Pluszowego Misia” (zobacz więcej)

...............................................................................................................................................................................................

"Pasowanie na przedszkolaka" to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją edukację w przedszkolu . Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki i śpiewały piosenki otrzymując od rodziców i gości gromkie brawa. Zanim złożyły uroczystą przysięgę, Pani Dyrektor za pomocą „czarodziejskiego ołówka" i „wystrzałowego confetti" dokonała uroczystego „Aktu pasowania". Nie zabrakło życzeń,dyplomów i prezentu dla każdego przedszkolaka. Uwieńczeniem uroczystości był tort . To dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak i nauczycielek Przedszkola Miejskiego nr 3 im. Doroty Gellner w Lipnie. (zobacz więcej)

................................................................................................................................................................................................

Kartka urodzinowa dla Polski.

Z okazji przypadającej w tym roku 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości nasze przedszkolaki w udekorowanej biało czerwonej sali odśpiewały 4 zwrotki Mazurka Dąbrowskiego i wyrecytowały ,,Katechizm polskiego dziecka”. W tym dniu dzieciom na serduszkach został biało czerwony kotylion.
(zobacz więcej)

.................................................................................................................................................................................................

W naszym przedszkolu po raz kolejny odbyło się przedstawienie Małych Form Teatralnych
ze spektaklem ,,Lusterko” Organizowanie przedstawień teatralnych ma na celu rozwijanie u dziecka zainteresowań teatrem, kształtuje wrażliwość na kulturę, sztukę i świat. Ponadto doskonali umiejętności uważnego słuchania dłuższych form literackich.  (zobacz więcej)

..............................................................................................................................................................................................


Przedszkolaki z wizytą w Urzędzie Miasta.

Dzieci z grupy starszej ,,Gryzmoły” 1 października 2018 roku odwiedziły Udząd Miejski w Lipnie. W Ratuszu powitała nas Zastepca Burmistrza Miasta Lipna Jolanta Zielińska i Radna Miasta Lipna Maria Wojtal. Takie spotkania mają niecodzienny wpływ na rozwój dzieci w wieku przedszkolnym. Nie zabrakło ślubu na niby:) jak i również słodkiej przekąski dla dzieci.Pobyt w Ratuszu zakończył się podziękowaniem Burmistrzowi, Zastępcy Burmista i Radnej Marii Wojtal i miłym pożegnaniem.

(zobacz więcej)

....................................................................................................................................................................................................

Wrzesień to miesiąc, w którym w całej Polsce odbywa się Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata.

W tym roku szkolnym nasze przedszkolaki zaopatrzone przez PUK w rękawiczki i worki zaangażowaliśmy w tę akcję. Dzięki temu wokół przedszkola jest zawsze czysto i przyjemnie. (zobacz więcej)

..................................................................................................................................................................................................

Jak co roku w naszym przedszkolu odbyły się dni adaptacyjne dla nowych przedszkolaków, aby pomóc dzieciom i rodzicom zminimalizować stres i obawy pierwszych dni pobytu dzieci w przedszkolu. W tym roku te dni odbywały się od 20 sierpnia do 24 sierpnia. Chętnie uczestniczyli w nich rodzice wraz z dziećmi. (zobacz więcej)


............................................................................................................................................................................................

21 czerwca 2018r. odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość zakończenia roku przedszkolnego oraz pożegnania starszaków. Tak niedawno żeśmy się spotkali a dziś pożegnania nadszedł czas. Ale to dzieci pożegnały się z zabawkami i wszystkimi pracownikami przedszkola. Kilka lat wspólnych zabaw i zajęć, podróży po porach roku, wycieczkach, konkursach, różnych akcjach szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań. W uroczystości zakończenia roku uczestniczył Burmistrz Miasta Lipna Pan Paweł Banasik, Radna i przyjaciel przedszkola Pani Maria Wojtal, rodzice i wszyscy pracownicy przedszkola. Starszaki dostojnie prezentowały swoje umiejętności artystyczne, recytatorskie i taneczne. Po występach wszystkie dzieci otrzymały dyplomy oraz nagrody. Na ręce dyrektora przedszkola Rodzice naszych absolwentów złożyli podziękowanie dla pracowników. Kolejni absolwenci naszego przedszkola opuszczają nas, by rozpocząć po wakacjach naukę w klasie pierwszej. Pani dyrektor przedszkola w imieniu wszystkich pracowników życzyła dzieciom wielu sukcesów i spełnienia marzeń oraz bezpiecznych i radosnych wakacji. (zobacz więcej)

......................................................................................................................................................................................

Dnia 20 czerwca grupa ,,Gryzmoły” zwiedzała Szkołę Podsatawową nr 5 w Lipnie.
Dzieci z przyjemnością poznały klasy, sztnię, bibliotekę i nauczycieli żeby od września było łatwiej przekroczyć próg szkoły. (zobacz więcej)

.......................................................................................................................................................................................

Grupa ,,Krasnale” 19 czerwca wyszła na wycieczkę do parku aby zobaczyć i posłuchać oznak zbliżającego się lata. (zobacz więcej)

......................................................................................................................................................................................

12 czerwca 2018 r. w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Pan Sławek przedszkolakom opowiedział i pokazał w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe.

Dzieci z zainteresowaniem słuchały wskazówek pana ratownika dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia życia np. skaleczenia, oparzenia, utraty przytomności, zatrucia, złamania czy krwotoku. Nauczyły się podstawowych numerów alarmowych oraz jak wezwać pomoc przez telefon. Duże wrażenie na dzieciach zrobił „fantom”, na którym dzieci uczyły się podstaw reanimacji. Spotkanie to miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie najmłodszych z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w wypadku nieobecności osób dorosłych. Oczywiście szkolenie nie zrobi z przedszkolaków profesjonalnych ratowników, ale nauczy dzieci radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia. Bardzo ważne jest wprowadzenie tematyki pierwszej pomocy i oswajanie z nią najmłodszych, bowiem kiedy dorosną, nie będą się bały udzielać pierwszej pomocy. Zajęcia zostały przeprowadzone w sposób profesjonalny a Pan Sławek sprawił, że każdy przedszkolak chętnie brał udział w zajęciach. (zobacz więcej)

.............................................................................................................................................................................................

Przedszkolaki dnia 06 czerwca 2018r. brały udział w konkursie ekologicznym. Za poprawne i staranne wykonanie zadań uczestnicy konkursu zdobywali punkty, na zwycięzców czekały nagrody i dyplomy.

Dla przedszkolaków to świetna zabawa, w której zajęły II miejsce. (zobacz więcej)

..........................................................................................................................................................................................

Dzień Dziecka

Tego święta nie można pominąć w przedszkolu. To dzień pełen radości, upominków, zabaw, sportu i różnych niespodzianek. dzieci miały okazję sprawdzić swoje umiejętności w różnych konkurencjach. (zobacz więcej)

.......................................................................................................................................................................................

29 maja 2018 r. dzieci wzięły udział w II przeglądzie dziecięcych grup tanecznych kultywujących kulturę regionu ,,Na kujawską nutę” z tańcem ,,Noc przemyka jak muzyka”.

Prezentowaliśmy osiągnięcia dzieci uzdolnionych wokalnie i tanecznie. (zobacz więcej)

............................................................................................................................................................................................

19 -ro dzieci z grupy „Gryzmoły” pod opieką nauczycielki Moniki Kalinowskiej wzięło udział w konkursie plastycznym pt.: „Do PSZOK tylko krok” realizowanym w ramach kompleksowej kampanii edukacyjno-informacyjnej w zakresie zapobiegania powstawaniu odpadów komunalnych, ze szczególnym uwzględnieniem punktów selektywnego zbierania odpadów komunalnych (PSZOK) w systemie gospodarowania odpadami, w którym to w maju 2018 roku laureatką w kategorii dzieci w wieku przedszkolnym została Natalia Sadlak i nagrodzona została dyplomem oraz tabletem multimedialnym.  (zobacz wiecej)

.........................................................................................................................................................................................

Dzień Mamy i Taty co roku szczególnie przeżywają dzieci. Dzieci z grupy "Krasnle" w tajemnicy przed mamami i tatusiami szykowały prezenty, laurki kwiatów i serduszka. Dzień Mamy i Taty to w przedszkolu najpiękniejsze święto. Była to okazja do zaprezentowania umiejętności wokalnych, tanecznych, a także recytatorskich... Nie jednemu rodzicowi łza zakręciła się w oku. Po uroczystości rodzice otrzymali od dzieci prezenty, natomiast mamy przygotowały dla wszystkich skromny poczęstunek. 

(zobacz więcej)

......................................................................................................................................................................................

Przedszkolaki wycieczki bardzo uwielbiają i przeżywają. Stanowią one jedną z najciekawszych form prowadzenia zajęć wychowawczo- dydaktycznych w przedszkolu. Wycieczka pozwala bezpośrednio obserwować rzeczy, zjawiska i sytuacje w naturalnych warunkach. (zobacz więcej)

.............................................................................................................................................................................................

"Z poezją Doroty Gellner"

Organizaterem festiwalu było Przedszkole Miejskie nr 3 im. Doroty Gellner w Lipnie.

W konkursie brały udział dzieci 5-6 letnie z przedszkoli oraz ,,zerówek” szkół podstawowych z Miasta i terenu Gminy Miasta Lipna wyłonieni w drodze wewnętrznych eliminacji.

Uczestnicy konkursu sięgali czasami po ten sam utwór jak ,,Zuzia lalka nieduża",  "Popatrzcie na jamniczka”. Na scenie w Kinie ,,Nawojka” zaprezentowało się 24 uczestników.
Soliści śpiewali wspaniale, otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy.
Jurorzy wyłonili zwycięzców zabawy i nagrodzili. (zobacz więcej)

W imieniu całej Społeczności Przedszkola Miejskiego nr 3

im. Doroty Gellner w Lipnie

składam serdeczne podziękowania za okazaną pomoc i życzliwość

Sponsorom.

..............................................................................................................................................................................................

Najmłodsi mieszkańcy naszego miasta obchodzili uroczyście Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Święto to jest okazją do rozmowy o patriotyzmie, o znaczeniu ojczyzny w naszym życiu i symbolach narodowych, a także rozwijaniu poczucia przynależności narodowej. 

(zobacz więcej)

.................................................................................................................................................................................................


...............................................................................................................................................................................................

FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ

,,Z POEZJĄ DOROTY GELLNER”


Organizator : Przedszkole Miejskie nr 3 im. Doroty Gellner w Lipnie

Konkurs jest objęty patronatem Burmistrza Miasta Lipna.

(zobacz więcej informacji)

- Zgoda na wykorzystanie wizerunku dziecka (pobierz)

................................................................................................................................................................................................

Tak powitaliśmy ,,Wiosnę”

21 marca grupa ,, Gryzmoły” z naszego przedszkola świętowała Pierwszy Dzień Wiosny. Po długiej zimie dzieci chcą słońca, kwiatów, zielonych drzew i śpiewających ptaków. Powitanie Wiosny rozpoczęło się zabawą związaną z tematyką pory roku. Było kolorowo, zwiewnie, lekko i miło. Ten taniec zaprezentowano młodszym dzieciom z grupy ,,Krasnale”.


..................................................................................................................................................................................................

Bal choinkowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, to miła tradycja przepełniona zabawą, gdzie ważnym elementem są stroje. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą wielu przeżyć i radości. Tak było w grupie ,,Krasnali”. (zobacz więcej)

...................................................................................................................................................................................................

31 stycznia na balu choinkowym w przedszkolu królowały księżniczki, panowie Spaidermani, piraci i inne postaci z bajek. Bal dla dzieci to niezapomniana zabawa, a w trakcie imprezy wykonaliśmy zdjęcia pamiątkowe w grupie ,,Gryzmoły”. (zobacz więcej)

.....................................................................................................................................................................................................

Każde dziecko w tych dniach jest dumne ze swoich dziadków i chce im to jak najpiękniej wyrazić. Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu to chyba najlepszy sposób, aby wnuki mogły docenić i podziękować im za miłość jaką dostali od dziadków i pochwalić się nimi przed innymi dziećmi. Dziadkowie byli dumni z występów grupy ,,Gryzmoły”.  (zobacz więcej)


..................................................................................................................................................................................................

Dzień Babci i Dziadka na stałe wpisany w kalendarz imprez przedszkolnych. Mimo zimna i śniegu, serduszka przedszkolaków w tym dniu biły gorąco. Babcia i Dziadek ze wzruszeniem słuchali pięknych słów dzieci z grupy ,,Krasnali”.  (zobacz więcej)

..................................................................................................................................................................................................

Jest nam niezmiernie miło, że otrzymaliśmy zaproszenie

na III edycję uroczystości wręczenia Statuetki

,,Bursztynowe Nutki”

Wyróżnienie to przyznane jest osobom, które w niezwykle twórczy, pełen pasji i zaangażowania sposób przyczyniają się do umuzykalnienia dzieci i młodzieży. 

(zobacz więcej)


...................................................................................................................................................................................................

Jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia zapanował ciepły świąteczny nastrój, poprzedzony kolędami. Dzieci spotkały się na wspólnej Wigilii z panią katechetką i nauczycielami każdej grupy. Wspaniałym momentem było dzielenie się opłatkiem i składanie sobie świątecznych życzeń.

Poprzez takie chwile utrwalają się w dzieciach tradycje i zwyczaje świąt. (zobacz więcej)

...................................................................................................................................................................................................

7 grudnia 2017 roku dzieci starsze brały udział w Mikołajkowych zawodach sportowych, była to super zabawa dla naszych wychowanków.  (zobacz wiecej)

...............................................................................................................................................................................................

6 grudnia od rana w przedszkolu było radośnie, dzieci z wielką niecierpliwością oczekiwały na przyjście gościa, który obdarował małymi prezentami wszystkie dzieci. Przedszkolaki za otrzymane prezenty podziękowały Mikołajowi piosenkami. (zobacz więcej)

.................................................................................................................................................................................................

Dnia 5 grudnia 2017 r. wszystkie dzieci zostały obdarowane przez komisję małymi upominkami w podziękowaniu za zaangażowanie się do ogłoszonego konkursu ,,Ozdoba choinkowa”. Komisja konkursowa składa serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom za udział. Dziękujemy również Rodzicom za pomoc. (zobacz więcej)

...............................................................................................................................................................................................

Dnia 30 listopada 2017 r. odwiedziła przedszkolaki Pani Maria Wojtal. Następnie dokonała wręczenia prezentów w grupie młodszej i starszej z okazji zbliżających się Mikołajek. 

Było wszystkim bardzo miło za co serdecznie dziękujemy. (zobacz więcej)

.....................................................................................................................................................................................................

Spotkanie przedszkolaków z  aktorami

......................................................................................................................................................................................................

W dniu 29 listopada dzieci z grupy starszej uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Lipnie. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek moda na misie nie przemija.

 Dziękujemy za zaproszenie Dyrektorowi Pani Ewie Haryton. (zobacz wiecej)

......................................................................................................................................................................................................

PASOWANIE


Dnia 25 października 2017 roku w Przedszkolu Miejskim nr 3 im. Doroty Gelnner w Lipnie odbyła się uroczystość ,,Pasowanie na przedszkolaka”. Bohaterami były dzieci najmłodsze.

W uroczystości wzięli udział rodzice oraz dyrektor i nauczyciel grupy.

Dzieci zaprezentowały program artystyczny, który został przygotowany przez nauczyciela Panią Monikę Kalinowską. Wystepując przed tak wielką dla dzieci publicznością maluszki wykazały się nie tylko swoimi umijętnościami ale również i odwagą. Bardzo ważnym punktem spotkania było ślubowanie. Po jego złożeniu Pani dyrektor jak wróżka dokonała pasowania używając magicznego ołówka. Na pamiątkę dzieci otrzymały dyplomy i książki Patronki przedszkola Doroty Gellner.

(zobacz wiecej)

.................................................................................................................................................................................................

Przedszkolaki z wizytą w Urzędzie Miejskim.

W poniedziałek 23 października 2017 roku najstarsze dzieci naszego przedszkola odwiedziły Urząd Miejski w Lipnie.

Wizyta rozpoczęła się od spotkania w sali konferencyjnej gdzie uroczyście przywitała nas Vice Burmistrz Pani Jolanta Zielińska, Radana Miasta Pani Maria Wojtal i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Pani Grażyna Śmiechowska.

Dzieci najbardziej zainteresowane były pracą Burmistrza Miasta Lipna – kto wie może któreś z dzieci zostanie Burmistrzem Miasta.

Zwiedzyliśmy gabinet Burmistrza, gabinet Zastępcy Burmistrza, salę posiedzeń Rady Miejskiej. Dzieci wzięły udział w fikcyjnym ślubie, którego udzieliła kierownik USC Pani Grażyna Śmiechowska.

Dziękujemy wszystkim pracownikom Urzędu Miejskiego za miłą atmosferę i ciepłe przyjęcie.

 (zobacz więcej)

....................................................................................................................................................................................................

Pożegnanie absolwentów przedszkola (zobacz więcej)

.................................................................................................................................................................................................

Spotkanie i pogadanka z ratownikami WOPR-u. (zobacz więcej)

....................................................................................................................................................................................................

Dnia 21 czerwca 2017 r. przedszkolaki z wizytą w Państwowej Straży Pożarnej w Lipnie. 

(zobacz więcej)

...................................................................................................................................................................................................

Dnia 20 czerwca 2017r. przedszkolaki brały udział w konkursie ,,Dzieciaki Przedszkolaki" zorganizowanym przez Miejskie Centrum Kulturalne w Lipnie. Dzieci zajęły II miejsce. 

(zobacz więcej)


...................................................................................................................................................................................................

Dnia 12 czerwca 2017 roku dzieci uczestniczyły w wycieczce autokarowej. (zobacz więcej)

...................................................................................................................................................................................................

22 i 23 maja 2017r. w Przedszkolu Miejskim nr 3 im. Doroty Gellner w Lipnie obchodzono Dzień Mamy i Taty. Występy przygotowane przez dzieci z grupy młodszej i starszej były wypełnione wierszami, piosenkami, tańcami oraz serdecznymi życzeniami płynącymi prosto z małych serc i upominkami własnoręcznie zrobionymi. Dzieci uczciły to piękne święto w sposób szczególny, podziękowały za troskę i wielką miłość rodziców. (zobacz więcej)

....................................................................................................................................................................................................

III miejsce dla przedszkola w pikniku ekologicznym (zobacz więcej)

....................................................................................................................................................................................................

Z wizytą w bibliotece (zobacz więcej)

....................................................................................................................................................................................................

Pomagamy (zobacz więcej)

.................................................................................................................................................................................................

Z bajką w przedszkolu (zobacz więcej)

....................................................................................................................................................................................................

Przedszkolaki uczciły Święto Konstytucji 3 Maja.

Święto Narodowe Trzeciego Maja jest świętem państwowym, obchodzonym na pamiątkę uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Święto to jest okazją do rozmowy o patriotyzmie, o znaczeniu ojczyzny w naszym życiu i symbolach narodowych, a także rozwijaniu poczucia przynależności narodowej. (zobacz więcej)

..................................................................................................................................................................................................

....................................................................................................................................................................................................

.....................................................................................................................................................................................................

W karnawale wszyscy urządzają bale. Sala przedszkolna do występów i tańca wyglądała kolorowo, a dzieci przepięknie przebrane z dumą prezentowały swoje stroje. Rodzice z przyjemnością włączyli się do wspólnej zabawy. (zobacz więcej)

......................................................................................................................................................................................................

Babcia z dziadkiem świętują...


Mimo niskiej temperatury jest to jednak najcieplejszy dzień w roku, który sprawia wszystkim ogromną radość i wywołuje uśmiechy na twarzach.

Tak też było w Przedszkolu Miejskim nr 3 im. Doroty Gellner w Lipnie , do którego licznie w ten dzień przybyli nasze najukochańsze Babcie i Dziadkowie. Każda grupa przedszkolaków przedstawiła swój program artystyczny, w którym pokazała swoje umiejętności muzyczne, ruchowe oraz recytatorskie. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich milusińskich, a przedszkolaki odważnie i bez tremy reprezentowały swoje umiejętności. Dzieci dla swoich dziadków przygotowały prezenty oraz wręczyły babciom serduszka. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek.

(zobacz więcej)..................................................................................................................................................................................................

Mikołajkowe zawody sportowe (zobacz więcej)

.......................................................................................................................................................................................................

 6 grudnia nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj, który wywołał radość. 

Dzieci zaprosiły Świętego Mikołaja do wspólnej zabawy.

Mikołaj obdarował dzieci małymi prezentami i obiecał, że za rok odwiedzi nasze przedszkole. 

(zobacz więcej)

 

                           

....................................................................................................................................................................................................

Mikołaki na Placu Dekerta (zobacz więcej)

.......................................................................................................................................................................................................

W przedszkolu dnia 5 grudnia został rozstrzygnięty konkurs ,,Ozdoba choinkowa". Uczestnikami konkursu były dzieci 5 i 6 letnie.

Ozdoby powieszone zostały na choince przed przedszkolem, mniej trwałe zostały w kącikach przyrody.

Wszystkie dzieci zostały obdarowane przez komisję małymi nagrodami w podziękowaniu za zaangażowanie. (zobacz więcej)

.....................................................................................................................................................................................................

18 listopada 2016 roku w Radomicach odbył się Konkurs Recytatorski po hasłem : ,,Polska złota jesień”. Konkursowe zmagania przebiegały w 4 kategoriach wiekowych.

W kategorii dzieci 4 - letnich udział brał Jakub Wenderlich, zaś w kategorii dzieci 6 - letnich laureatką konkursu została Lena Laskowska. 

(zobacz więcej)

.....................................................................................................................................................................................................

Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia (zobacz więcej)

...........................................................................................................................................................................................................

W środę 16 listopada 2016 roku dzieci odwiedziły Urząd Miejski w Lipnie. W ratuszu przedszkolaków przywitała Zastępca Burmistrza Pani Jolanta Zielińska i Radna Miasta Lipna Pani Maria Wojtal. Dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda praca w poszczególnych referatach. Jedną z atrakcji podczas wizyty była możliwość odwiedzenia pokoju Burmistrza Miasta Lipna Pana Pawła Banasika i fotografowanie dzieci na fotelu Pana Burmistrza. Z dziećmi na sali obrad spotkała się Zastępca Burmistrza Pani Jolanta Zielińska, Radna Pani Maria Wojtal, Sekretarz Pani Renata Gołębiewska i Burmistrz Miasta Lipna.

 Na koniec wizyty przedszkolaki zaproszono na słodki poczęstunek. Za umożliwienie zwiedzania dzieci podarowały własnoręcznie wykonane rysunki Ratusza.

 Dzieci serdecznie dziękują Panu Burmistrzowi, Pani Zastępcy Burmistrza, Pani Radnej oraz pracownikom Urzędu Miejskiego za to ciekawe i wartościowe spotkanie. (zobacz więcej)

.................................................................................................................................................................................................

11 listopada to dla przedszkolaków największe święto państwowe, to dzień w którym Polska odzyskała  niepodległość.  (zobacz więcej)


.......................................................................................................................................................................................................


23 października 2016 roku społeczność Przedszkola Miejskiego nr 3 im. Doroty Gellner uczestniczyła we Mszy Świętej z okazji poświęcenia sztandaru w Kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Lipnie. (zobacz więcej)...................................................................................................................................................................................................

...................................................................................................................................................................................................


Dzień 15 października 2016 roku zapisze się w historii naszego przedszkola jako jeden z najważniejszych. 

Właśnie w tym dniu nastąpiło uroczyste nadanie przedszkolu imienia Doroty Gellner.


(zobacz wiecej)

...................................................................................................................................................................................................

...................................................................................................................................................................................................

We wtorek 31 maja 2016 r. nasze przedszkole odwiedziła pani Dorota Gellner - poetka, prozaik, autorka wielu książek dla dzieci, słuchowisk, bajek muzycznych i sztuki dla Teatru Lalek ,,Guliwer”.

Pani Dorota poprowadziła zabawy literackie i muzyczne z dziećmi. (zobacz więcej)

Patronka była przewodniczącą Jury I Konkursu recytatorskiego ,,Z Poezją Doroty Gellner”, który odbył się w Kinie Nawojka, a organizatorem tego konkursu było nasze przedszkole. W konkursie brały udział dzieci reprezentujące lipnowskie przedszkola i klasy zerowe szkół podstawowych. Uczestnicy zostali nagrodzeni. (zobacz więcej)

....................................................................................................................................................................................................

 


Z wizytą u Pani Doroty Gellner

.................................................................................................................................................................................................

...............................................................................................................................................................................................

"Z książką Doroty Gellner"


 


 

...........................................................................................................................................................................................................

Szanowni Państwo,
Nowelizacja ustawy o systemie oświaty wprowadziła w zasadach rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych siedem tzw. kryteriów ustawowych, które wynikają z konstytucyjnego obowiązku zapewnienia pomocy szczególnie potrzebującym tj.

 

1. wielodzietność rodziny kandydata;
2. niepełnosprawność kandydata;
3. niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata;
4. niepełnosprawność obojga rodziców kandydata;
5. niepełnosprawność rodzeństwa kandydata;
6. samotne wychowywanie kandydata w rodzinie;
7. objęcie kandydata pieczą zastępczą.

 

Są one brane pod uwagę na pierwszym etapie postępowanie rekrutacyjnego.
Jednocześnie, ustawa dała samorządom możliwość ustalenia własnych kryteriów uwzględniających potrzeby dziecka i jego rodziny oraz lokalne potrzeby społeczne. Mają one zastosowanie w drugim etapie postępowania rekrutacyjnego – w przypadku równorzędnych wyników uzyskanych na pierwszym etapie rekrutacji lub jeśli po zakończeniu tego etapu przedszkole nadal dysponuje wolnymi miejscami.
Dzieci 4 i 5-letnie mają zapewnione miejsca w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych z mocy prawa.
Biorąc pod uwagę zasady rekrutacji wykorzystywane w poprzednich latach przygotowaliśmy propozycje kryteriów lokalnych oraz ich wartość punktową:

 

 


Lp.

Kryterium

Wartość punktowa

1.

Dzieci obojga rodziców pracujących, prowadzących działalność gospodarczą lub uczących się w systemie dziennym.

 

15

2.

Dzieci jednego z rodziców pracującego, prowadzącego działalność gospodarczą  lub uczącego się w systemie dziennym.

 

8

3.

Dzieci, których rodzeństwo uczęszcza już do przedszkola lub szkoły.

 

5

4.

Lokalizacja przedszkola lub oddziału przedszkolnego najbliżej miejsca zamieszkania lub miejsca pracy jednego z rodziców dziecka.

 

2

5.

Zadeklarowanie przez rodziców dziecka chęci korzystania z pełnej oferty przedszkola przez min. 8 godzin.

 

1

 

Chcemy poznać Państwa opinię w tej sprawie, dlatego zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych. Mogą w nich uczestniczyć wszyscy pełnoletni mieszkańcy miasta Lipna.

 

Uwagi i propozycje można zgłaszać do 18 lutego 2015 r. godz. 15.00 elektronicznie na adres oswiata@umlipno.pl lub pocztą tradycyjną (Urząd Miejski w Lipnie, Plac Dekerta 8, 87-600 Lipno). Nie będą rozpatrywane uwagi i opinie zgłoszone anonimowo oraz po wyznaczonym terminie.

 

...........................................................................................................................................................................................

 

............................................................................................................................................................................................................

ADAPTACJA DZIECKA W PRZEDSZKOLU BEZ STRESU


Obowiązkiem rodziców jest zadbać, by w miłej formie przekazać dziecku informacje o tym, że pójdzie do przedszkola .


Rodzicu musisz pamiętać:

 • sensownie wspomagać go, a nie wyręczać.

 • zadbać aby ubranie i obuwie nie sprawiało kłopotu – kupcie buty na rzepy lub suwaki, spodenki w gumkę w pasie, wygodne koszulki ( nie ciasne), nauczcie rozpoznawać gdzie przód a gdzie tył (np. rozpoznanie po obrazku z przodu, po metce z tyłu )

 • pozwólcie mu samodzielnie radzić sobie w toalecie ( spuszczać wodę, myć ręce)

 • pozwólcie zostać dziecku z Babcią, lub inną najbliższą osobą ( informujcie kiedy wrócicie)

 • zadbajcie by poznało rówieśników- niech się bawi z innymi dziećmi

 • pozwólcie przyzwyczajać swoje dziecko do sprzątania po sobie zabawek, ubrań

 • dziecko powinno przestrzegać zawartych z wami umów

 • rozmawiajcie z dzieckiem o przedszkolu

 • kupujcie z dzieckiem różne rzeczy do przedszkola

 • czasami zwróćcie się do dziecka głośniej niż zwykle, bo bywają sytuacje, że nauczyciel musi mówić głośniej w grupie

 • pozwólcie zaufać wybranej placówce przedszkolnej

 • pozwólcie zadbać, by wyjście do przedszkola było spokojne, w miłej atmosferze ( pozwólcie zabrać ulubioną przytulankę)

 • bądźcie mądrymi partnerami nauczycielek

 • pozwólcie informacje od nauczyciela odebrać jako troskę o dziecko

 • respektujcie ustalone zasady postępowania ( przedszkole-dom )

 • pamiętajcie to samo obowiązuje nauczycieli w przedszkolu.

 

  

 

 ...........................................................................................................................................................................................................

 

NASI SPONSORZY


Bank Spółdzielczy w Lipnie


Piekarnia – Państwo Malinowscy


Zakłd Diagnostyki - Ziółkowski Ryszard


F. H. U. R- ABIS Państwo Rutkowscy


Państwo K. i M. Szulgit


Flora Park – Centrum Ogrodnicze – Państwo Czajkowscy


Piekarnia - Państwo Wojciechowscy


 

......................................................................................................................................................

 

 

Przedszkolak to brzmi dumnie


Aby dziecko mogło zaakceptować fakt, że posłano je do przedszkola, w żadnym wypadku nie powinno czuć, że coś traci.

Godziny spędzone poza domem, to wzbogacenie jego programu dnia, dowód na jego większą dojrzałość. W żadnym przypadku nie powinno tracić ulubionych zajęć, czasu spędzonego z rodziną oraz tych elementów życia, które do tej pory wypełniały jego czas.

Stopniowo dziecko samo zacznie eliminować to, co dla niego mniej ważne. Polubi coraz więcej zajęć przedszkolnych i zacznie ,,przenosić” do swoich zabaw w domu.

Ważne, by dziecko czuło, że przedszkole urozmaica jego czas i wzbogaca go.

Dlatego słowo ,, przedszkolak” powinno brzmieć w naszych ustach dumnie.


Krystyna Smolińska